Inwestowanie i ubezpieczenia

Wielu przeciętnym osobom wydaje się, że inwestowanie jest wyjątkowo ryzykowne i ten sposób lokowania kapitału nie jest przeznaczony dla nich. Oczywiście jeśli ktoś nie ma podstawowych informacji na temat tego w jaki sposób lokować swoje pieniądze w akcje czy fundusze, jak dzielić swój kapitał pomiędzy poszczególne inwestycje oraz jak fachowo oceniać ryzyko i minimalizować straty przy jednoczesnym maksymalizowaniu zysków, to faktycznie może ponieść w krótkim czasie znaczne straty swojego kapitału.Istotny jest także czas, który można poświęcić na przykład na analizowanie rynku czy też poszczególnych spółek. Mało kto może sobie pozwolić na poświęcenie całego dnia lub kilku dni właśnie na przeprowadzenie takich analiz. Na szczęście jednak jest sposób aby nadal móc partycypować w zyskach z rynków finansowych przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka oraz swojego własnego czasu jeśli chodzi o inwestycje. Jednym z najlepszych obecnie sposób, na powierzenie kwestii związanych z inwestowaniem fachowcom właśnie, jest skorzystanie z ubezpieczeń inwestycyjnych.

Firmy ubezpieczeniowe

Jest to najlepsza metoda pod względem podatkowym, bowiem inwestor jest zwolniony z opodatkowania, któremu podlegają zwykle zyski finansowe, jak również ma szerokie możliwości wyboru firmy, która zajmie się inwestowaniem jego kapitału. Przykładem jest tutaj możliwość wybrania firmy ubezpieczeniowej, jak również podmiotu który zajmie się zarządzaniem powierzonym kapitałem. Nie zawsze musi być to przecież ta sama firma która zapewnia ochronę ubezpieczeniową, w niektórych wypadkach nawet lepiej jeśli zadania te są rozdzielone.

Dodatkowa ochrona

Ogromną korzyścią takich produktów inwestycyjnych jest to, że nadal otrzymać można ochronę ubezpieczeniową na przykład przy ubezpieczeniach na życie. Zakres tej ochrony może być nieco mniejszy, aniżeli w przypadku typowych ubezpieczeń ochronnych, ale wynika to z faktu podziału składki ubezpieczeniowej, tylko część bowiem jest przeznaczana na ochronę ubezpieczeniową, druga część natomiast przeznaczana jest na inwestycje, o sposobie podziału zadecydować może zresztą sam inwestor.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz