Duży lotek, toto-lotek czy lotto?

Duży lotek, toto-lotek czy lotto?Gry losowe organizowane przez Totalizator Sportowy towarzyszą Polakom od wielu lat. Wystarczy wspomnieć chociażby o tym, że pierwsze losowanie lotto odbyło się już 27 stycznia 1957 roku, a tradycja losowań trwa do dzisiaj. Co warto wiedzieć o najpopularniejszej grze losowej lotto?

Wiele nazw – jedna gra!

Już na wstępie warto zaznaczyć, że niezależnie czy używamy nazwy duży lotek, toto-lotek czy lotto, za każdym razem mamy do czynienia z tą samą grą losową polegającą na konieczności skreślenia sześciu liczb z puli czterdziestu dziewięciu, aby wygrać główną nagrodę w postaci tak zwanej kumulacji.

Zmiana nazwy

Każda zmiana nazwy najpopularniejszej gry losowej Totalizatora Sportowego powodowała nie tylko odświeżenie samej formuły rozgrywki i zmianę logo, ale również większe szanse na wygrane – między innymi wprowadzenie „superszansy” czy „z plusem”. Podstawowe zasady gry pozostają wciąż jednak takie same – należy samodzielnie lub za pomocą systemu „na chybił trafił” skreślić sześć liczb z puli.

Najwyższe wygrane

Wbrew pozorom ciężko jest jednoznacznie określić możliwą wygraną w danym losowaniu dużego lotka – zależy to od tego, jak dawno padła główna wygrana oraz ile osób zawarło zakład w danym losowaniu. Dotychczas w historii dużego lotka największe wygrane opiewały powyżej 30 milionów złotych – najwyższa wygrana padła w 2017 r. w Skrzyszowie i opiewała na kwotę 36.726.210,20 zł. Warto pamiętać również o tym, że w przypadku skreślenia danego kompletu „szczęśliwych” liczb przez kilka osób, główna wygrana ulega podziałowi na wszystkich, którzy takie liczby skreślili.

Czy mamy szansę wygrać?

Duży lotek kusi możliwością wygrania olbrzymich pieniędzy, jednak warto mieć od samego początku na uwadze fakt, że nie jest to raczej sposób na życie – szanse wygrania głównej nagrody określa się jako 1:13 983 816! Co prawda wiele osób systematycznie gra we wszelkiego rodzaju gry losowe mając świadomość nikłych szans na wygraną, to jednak robi to, aby choć przez chwilę poczuć adrenalinę związaną z losowaniem i szansą na zmianę własnego życia. Czy jednak duże pieniądze zawsze dają szczęście i dostatnie życie?
Zobacz też:

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz