Czyszczenie zębów z aparatem ortodontycznym

Czyszczenie zębów z aparatem ortodontycznymProstowanie zębów przy pomocy aparatu ortodontycznego staje się ostatnio bardzo modne i przynosi naprawdę wspaniałe efekty. Okazuje się, że nie ma nic wstydliwego w noszeniu stałego aparatu – jest to wyłącznie oznaką dbania o siebie i o swój wygląd. Nie powinniśmy się więc wstydzić tego, że nosimy aparat ortodontyczny. Wręcz przeciwnie możemy być tylko dumni z siebie i z tego, że dbamy o siebie. Niemniej jednak aparat stały wymaga wyjątkowego skupienia się na higienie jamy ustnej.

Płyn do płukania

Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że liczne zakamarki i małe elementy sprzyjają zbieraniu się resztek żywności. Miejmy również na uwadze fakt, że dzieło czyszczenia zwieńczane jest zwykle poprzez wypłukanie buzi specjalnym płynem, który działa antybakteryjnie i antyseptycznie. Możliwe również staje się nabycie specjalnego płynu dla osób noszących aparat. Zęby należy czyścić po każdym posiłku – stąd też warto się zaopatrzyć z specjalny zestaw mini przyborów, które są zamknięte w pudełku. Możemy zawsze nosić je ze sobą i użyć w razie potrzeby, np. po jedzeniu na mieście, podczas pobytu w szkole lub w pracy.

Aparat ruchomy

Z kolei jeśli nosimy aparat ruchomy. także należy o niego dbać. Zęby dokładnie szczotkujemy przy użyciu dobrej pasty i normalnej szczoteczki. Po czym należy zastosować nić dentystyczną, a na koniec płyn do płukania ust. Bardzo ważne jest również umiejętne szczotkowanie przy użyciu specjalnej pasty do zębów. Miej również na uwadze fakt, że aparat należy dokładnie opłukać pod bieżącą wodą i włożyć do szczelnego, czystego pudełka. Nie należy również zapominać o zadbaniu o nasze narzędzia do czyszczenia zębów. Zdecydowanie nie warto jest dopuszczać się do tego, aby nasza szczoteczka była brudna i oblepiona zaschniętą pastą. Istotne jest, aby po każdym użyciu myjemy pod woda całą szczoteczkę, a jej rączkę wycieramy potem ręcznikiem.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz