Czym są teczki ofertowe i dlaczego warto je mieć?

Czym są teczki ofertowe i dlaczego warto je mieć?

Chociaż każdy przedsiębiorca stara się skupiać na umacnianiu swojego wizerunku, na przykład przez zakup wizytówek, zamawianie firmowych ulotek czy nawet papieru z logo i nazwą firmy, nie każdy wie, czym są teczki ofertowe.

Najczęściej kojarzą się nam po prostu… ze zwykłą teczką z gumką, jednak w biznesie takie marketingowe „dodatki” mają niebagatelnie duże znaczenie. Trzeba pamiętać, że im bardziej praktyczna będzie taka „reklama”, tym lepiej firma zostanie zapamiętana.

Czym są teczki ofertowe?

Z wyglądu przypominają zwykłe teczki. Są usztywniane, mieszczą kartki A4, mogą mieć gumkę lub być po prostu zakładanie na siebie. Na takiej teczce nadrukowujemy wybraną grafikę, najlepiej wykorzystać całą przestrzeń teczki (druk może znaleźć się również od wewnątrz, w tym wypadku warto bawić się formą!) – może to być logo, nazwa firmy, ewentualnie reklama lub nawiązujący do działalności śmieszny komiks. Wszystko zależy od kreatywności i potrzeb danej firmy.

W teczkach ofertowych najczęściej robi się również specjalne nacięcia, do których wsuwa się wizytówki. To dlatego, że teczki stanowią zazwyczaj część pakietu gadżetów dla klientów firmy, warto więc, poza samym nadrukiem, zostawić do siebie również jakiś kontakt. W teczkach ofertowych można również umieścić po prostu dokumenty, które przekazujemy klientowi – będzie on zadowolony, że ma je w czym przechować, możliwe, że wykorzysta taką teczkę też do innych dokumentów, a jednocześnie w jego posiadaniu znajdzie się całkiem spora reklama firmy.

Skąd wziąć teczki ofertowe?

Teczki to produkty, które można zamówić w drukarni, podobnie jak wizytówki czy ulotki. Warto do takich przedsięwzięć korzystać z usług jednego zakładu, ponieważ dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystko będzie do siebie pasować, przynajmniej materiałem i wymiarami. Do stworzenia każdej teczki potrzebny jest projekt graficzny, który firma powinna przygotować sama, jeżeli jednak nie ma takich możliwości, niektóre drukarnie oferują projektowanie wyglądu teczek ofertowych.
Zobacz również: https://www.viperprint.pl/produkt/TE017

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz