Czym jest performance marketing?

Czym jest performance marketing?Coraz częściej narzędziem reklamy staje się Internet i strony WWW. Rynek reklamy internetowej rozwija się bardzo dynamicznie, wciąż pojawiają się jej nowe formy.

Jednym z modeli reklamy internetowej jest performance marketing, czyli reklama efektywnościowa. Performance marketing nie jest wykorzystywany w celu budowania marki. Ma ona za cel przełożyć wypracowany wcześnie wizerunek na pożądane przez markę działania odbiorców.

Wszystko, co zrobi odbiorca, ma znaczenie

W performance marketing wszelkie działania odbiorcy – złożenie zamówienia, kliknięcie w baner, wypełnienie ankiety, itp. – mają bardzo duże znaczenie. Ta forma reklamy na chwilę obecną jest najbardziej popularna w Stanach Zjednoczonych. Ponad połowa wydatków na reklamę interaktywną przeznaczana jest właśnie na performance marketing. Również w Polsce ta forma reklamy zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością.

Jakie narzędzia wykorzystuje performance marketing?

Performance marketing wykorzystuje wszystkie narzędzia, którymi posługuje się reklama internetowa. Korzysta więc z takich narzędzi, jak:
e-mailing;
kontent;
SEO;
PPC;
media społecznościowe.

Reklamodawcy, którzy są zainteresowani performance marketing mogą wybrać dla siebie:
reklamę AdWords – są to reklamy tekstowe, której pojawiają się w chwili, kiedy użytkownik wpisze w wyszukiwarkę zapytanie;
Google Shoping;
reklamę kontekstową (GDN) – wyświetlana jest na stronach partnerskich witryn;
posty sponsorowane – stosowane są przede wszystkim w mediach społecznościowych, najczęściej zamieszczane są na wyjątkowo popularnym wśród internautów Facebooku;
sieci afiliacyjne.
Wzrastająca popularność urządzeń mobilnych i wykorzystywanie ich także w celach zakupowych sprawiła, że kampanie performance marketing realizowane są także przy pomocy sieć mobile. Są one kierowane do osób, które korzystają z urządzeń mobilnych.
Dzięki performance marketing można zmierzyć, jak reklama wpływa na konsumentów. Najbardziej skuteczna kampania performance marketing to ta, która sprawi, że duża grupa konsumentów po zobaczeniu reklamy zdecyduje się wejść na reklamowaną stronę i dokonać zakupów.
Przeczytaj więcej na stronie http://performance360.pl/

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz