Czy warto wykupywać abonament medyczny?

Państwowa służba zdrowia nie cieszy się w Polsce dobrą opinią. Pacjenci skarżą się przede wszystkim na bardzo długie, co najmniej kilkumiesięczne oczekiwanie na termin wizyty, niekończące się kolejki, a także na brak wykwalifikowanego personelu.

Nikt z nas nie chce oszczędzać na swoim zdrowiu, dlatego w ostatnim czasie popularne stały się prywatne rodzaje ubezpieczeń, wśród nich abonament medyczny.

Czym charakteryzuje się ta usługa?

Jest ona oferowana przez prywatne zakłady opieki zdrowotnej oraz opłacana w formie ryczałtu. Abonament medyczny można wykupić indywidualnie, uwzględniając nie tylko swoją osobę, lecz również pełen pakiet rodzinny. Częściej jednak wybierany jest wariant grupowy, głównie w postaci wszystkich pracowników jednej firmy, gdzie abonament nabywany jest przez ich przełożonego. Należy zauważyć, że owa usługa obowiązuje wyłącznie w tych placówkach medycznych, które zostały ujęte w zakresie działania abonamentu. W praktyce oznacza to ponad 1000 punktów dostępnych na terenie całej Polski. Dzięki temu mamy możliwość skorzystania z abonamentu bez obaw o lokalizację ośrodka znajdującego się najbliżej naszego miejsca zamieszkania.

Jakie korzyści niesie ze sobą abonament medyczny?

Jego użytkownicy chwalą przede wszystkim zdecydowanie krótszy czas umawiania wizyty oraz oczekiwania na jej termin. Kolejki obowiązujące w publicznej służbie zdrowia i trwające nawet ponad rok zostają zastąpione szybką obsługą pacjentów oraz pełną dostępnością lekarzy-specjalistów. Wykupując prywatny abonament medyczny, najprawdopodobniej zostaniemy umówieni już na następny dzień. Dokładna godzina jest zawsze uwzględniana z użytkownikiem pakietu i dostosowywana do jego czasu. Oznacza to, że podejście do każdego klienta jest indywidualne. Warto zwrócić uwagę na uniwersalność abonamentu. Może z niego skorzystać zarówno kobieta spodziewająca się dziecka, pacjent cierpiący na ból zęba, a także osoba skarżąca się na swój wzrok. Każdy nabywca tej usługi ma możliwość wyboru lekarza niemal każdej specjalizacji. Abonament medyczny jest chętnie wykupywany przez pracodawców. Potwierdza to zadowolenie zatrudnionych. Przeprowadzone badania pokazały, że osoby korzystające z tego rodzaju leczenia rzadziej biorą urlop zdrowotny. Przekłada się to na lepszą pracę całej firmy. Wydawałoby się, że przy tylu zaletach, usługa ta będzie bardzo kosztowna. Okazuje się jednak, że miesięczne kwoty najtańszych pakietów sięgają zaledwie kilkudziesięciu złotych. Ta niewielka opłata umożliwia leczenie w najnowocześniejszych placówkach oraz prawie całkowite skrócenie czasu oczekiwania na wizytę w porównaniu do państwowej służby zdrowia.

Państwowa służba zdrowia nie cieszy się w Polsce dobrą opinią. Pacjenci skarżą się przede wszystkim na bardzo długie, co najmniej kilkumiesięczne oczekiwanie na termin wizyty, niekończące się kolejki, a także na brak wykwalifikowanego personelu. Nikt z nas nie chce oszczędzać na swoim zdrowiu, dlatego w ostatnim czasie popularne stały się prywatne rodzaje ubezpieczeń, wśród nich abonament medyczny.
Czym charakteryzuje się ta usługa?
Jest ona oferowana przez prywatne zakłady opieki zdrowotnej oraz opłacana w formie ryczałtu.
Abonament medyczny można wykupić indywidualnie, uwzględniając nie tylko swoją osobę, lecz również pełen pakiet rodzinny. Częściej jednak wybierany jest wariant grupowy, głównie w postaci wszystkich pracowników jednej firmy, gdzie abonament nabywany jest przez ich przełożonego.
Należy zauważyć, że owa usługa obowiązuje wyłącznie w tych placówkach medycznych, które zostały ujęte w zakresie działania abonamentu. W praktyce oznacza to ponad 1000 punktów dostępnych na terenie całej Polski. Dzięki temu mamy możliwość skorzystania z abonamentu bez obaw o lokalizację ośrodka znajdującego się najbliżej naszego miejsca zamieszkania.
Jakie korzyści niesie ze sobą abonament medyczny?
Jego użytkownicy chwalą przede wszystkim zdecydowanie krótszy czas umawiania wizyty oraz oczekiwania na jej termin. Kolejki obowiązujące w publicznej służbie zdrowia i trwające nawet ponad rok zostają zastąpione szybką obsługą pacjentów oraz pełną dostępnością lekarzy-specjalistów. Wykupując prywatny
abonament medyczny, najprawdopodobniej zostaniemy umówieni już na następny dzień. Dokładna godzina jest zawsze uwzględniana z użytkownikiem pakietu i dostosowywana do jego czasu. Oznacza to, że podejście do każdego klienta jest indywidualne.
Warto zwrócić uwagę na uniwersalność abonamentu. Może z niego skorzystać zarówno kobieta spodziewająca się dziecka, pacjent cierpiący na ból zęba, a także osoba skarżąca się na swój wzrok. Każdy nabywca tej usługi ma możliwość wyboru lekarza niemal każdej specjalizacji.
Abonament medyczny jest chętnie wykupywany przez pracodawców. Potwierdza to zadowolenie zatrudnionych. Przeprowadzone badania pokazały, że osoby korzystające z tego rodzaju leczenia rzadziej biorą urlop zdrowotny. Przekłada się to na lepszą pracę całej firmy.
Wydawałoby się, że przy tylu zaletach, usługa ta będzie bardzo kosztowna. Okazuje się jednak, że miesięczne kwoty najtańszych pakietów sięgają zaledwie kilkudziesięciu złotych. Ta niewielka opłata umożliwia leczenie w najnowocześniejszych placówkach oraz prawie całkowite skrócenie czasu oczekiwania na wizytę w porównaniu do państwowej służby zdrowia.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz