Czy warto kupować ekogroszek?

Czy warto kupować ekogroszek?Ekogroszek workowany, czyli ekologiczne paliwo o wysokiej wydajności, to produkt stosunkowo nowy. Zyskał już jednak grono wiernych klientów, którzy chwalą go za ekonomiczność oraz wygodę.

Zalety

Dużą zaletą tego typu węgla jest to, że ogrzewanie nim jest bardzo ekonomiczne. Ekogroszek workowany jest tani i pali się bardzo wydajnie. Jest wysokokaloryczny. Dodatkowo nie pozostawia po spaleniu dużej ilości popiołu. Niewątpliwe palenie tego typu opałem jest doskonałym sposobem na zmniejszenie naszych opłat za ogrzewanie. Podczas palenia Ekogroszek wykorzystuję pełną moc kotła. Kolejną zaletą tego węgla jest to, że możemy tu mówić o paliwie ekologicznym. Spełnia on bowiem wszelkie wytyczne i normy określone przez Unie Europejską w zakresie emisji siarki oraz innych zanieczyszczeń. To bardzo poważny plus, zwłaszcza kiedy uświadomimy sobie, jak wielkim problemem, zwłaszcza w dużych miastach jest smog.

Wady

Wadą ekogroszku jest to, że aby palić nim w kotłowni czy piecu, to musimy wydać kilka złotych na jego przystawanie lub zakupić odpowiednie urządzenie grzewcze. Operacja ta nie jest niestety tania i może nas kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Wszystko zależy oczywiście od mocy pieca, jaki chcemy zakupić. Ich wybór na rynku jest niezwykle szeroki, zarówno jeśli chodzi o stopień ich automatyzacji, jak i oczywiście cenę. W zależności od wielkości budynku do ogrzania, ich moc może oscylować w granicach 15-200 kW. Jednak w sensie inwestycji i wydajności paliwa jest bardzo opłacalna. Dodatkowo ogrzewanie piecem na ekogroszek jest niezwykle wygodne. O ile w przypadku innych pieców, musimy dbać o regulacje odpowiedniej temperatury i pilnować, żeby grzanie było jak najbardziej ekonomiczne i wydajne, to tutaj wszystko dzieje się automatycznie. Wystarczy bowiem zaprogramować i wyregulować kocioł raz, aby cały system grzania, odbywał się już bez naszego udziału. Warto też jako zaletę wymienić niską emisję. Ekogroszek charakteryzuje się wysoką sprawnością spalania i spełnieniem norm ekologicznych dzięki niewielkiej emisji pyłów do atmosfery.

Sprawdź: https://www.wegielsztygar.pl/pol_m_SKLEP-153.html

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz