Czy składa OC musi być wysoka – jak obniżyć koszt ubezpieczenia

Jeśli wydajemy pieniądze, to nie każdy wydatek jest dal nas przyjemny. Zdecydowanie przyjemnie wydaje się pieniądze na buty czy ubrania. Przyjemnie i lekko wydaje się pieniądze na wymarzone książki czy kosmetyki. Zakupienie ubezpieczenia już taka przyjemnością nie jest.

Tym bardziej jeśli jest to ubezpieczenie samochodu, a my jesteśmy dopiero co upieczonym kierowcą. W takich sytuacjach jest jeden sposób na to, żeby polisa ubezpieczeniowa była tańsza. Tradycyjna polisa OC to wydatek rzędu 400-600 zł na rok. W przypadku doświadczonego kierowcy, który opłaca ubezpieczeni już kilka ładnych lat i ma na przykład 60% zniżek.

Polisa OC

Właściciel samochodu, który zawiera swoją pierwszą polisę OC, musi za nią zapłacić niekiedy dwa razy tyle. W większości przypadków to wydatek rzędu 1000 zł w górę. To bardzo duża suma. Sposobem na ominięcie tak dużej opłaty jest kupienie samochodu na zasadzie współwłaścicielstwa. Dzięki takiemu zabiegowi również ubezpieczenie dla takiego samochodu można wykupić zdecydowanie taniej. W takich sytuacjach OC samochodu oblicza się na podstawie danych kierowcy z dłuższym stażem. Taki współwłaścicielem najczęściej jest rodzic, ojciec lub matka.

Młodzi kierowcy

Z takiego sposobu obniżenia ubezpieczenia korzysta wielu młodych kierowców. Ci, którzy mają już jakiś staż w opłacaniu składek ubezpieczeniowych korzystają z innych metod na ich obniżenie. Składka OC dla takich osób może być niższa, jeśli razem z polisa dla samochodu kupią też ubezpieczenie domu lub mieszkania. Z takich zabiegów korzysta wielu klientów agencji ubezpieczeniowych. Sposobem na niską składkę jest również porównanie ofert w Internecie. Tu dzięki kalkulatorom można przeliczyć koszty polisy dla wielu różnych firm. Dzięki temu można łatwo wybrać tę najbardziej ekonomiczną. Zwykle sposobem na niższą składkę jest też opłacenie jej w całości, a nie na raty. Tak też jest taniej. Składka OC jest też zwykle niższa dla samochodów o mniejszej pojemności. Te samochody, które mają duże silniki zwykle mają też zdecydowanie droższe polisy OC.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz