Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu NNW dzieci?

Wrzesień kojarzy się wielu rodzicom przede wszystkim z dużymi wydatkami. Powrót dzieci do szkoły po wakacyjnej przerwie to nie tylko konieczność kupowania zeszytów i podręczników, ale także ubezpieczenia NNW.

Czy rodzice muszą kupować ubezpieczenie NNW, które proponuje szkoła? Jaki zakres ochrony zapewnia polisa NNW?

Jaki zakres ochrony zapewnia polisa NNW?

Polisa NNW zapewnia ubezpieczonemu dziecku ochronę na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń. W ramach polisy NNW możemy ubezpieczyć dziecko na wypadek:

  • urazów narządów wewnętrznych;
  • oparzeń lub odmrożeń;
  • urazów głowy i kończyn;
  • śmierci będącej skutkiem nieszczęśliwego wypadku.

To najbardziej podstawowy zakres ochrony, który zapewnia polisa NNW.

Na otrzymanie jakich świadczeń można liczyć?

Posiadając polisę NNW możemy otrzymać odszkodowanie, które pokryje koszty związane z:

  • leczeniem;
  • zakupem lub wypożyczeniem środków ortopedycznych, na przykład protezy;

Dodatkowo także dziecko otrzyma odszkodowanie kiedy odniesie uszczerbek na zdrowiu. Firmy ubezpieczeniowe przewidują także możliwość wypłacania świadczenia za okres, kiedy dziecko nie mogło uczestniczyć w zajęciach szkolnych.

Czy polisę NNW musimy wykupić w szkole?

Ubezpieczenie NNW jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Są jednak szkoły, które decyzją rad pedagogicznej wprowadziły do statutu szkoły zapis nakładający na rodziców konieczność wykupienia polisy NNW. Ale nawet taki zapis nie zobowiązuje rodziców do kupienia polisy, którą oferuje szkoła. Rodzice mogą dowolnie wybrać firmę ubezpieczeniową, w której wykupią takie ubezpieczenie dla swojego dziecka, mogą też dowolnie wybrać zakres ochrony. Szkoła może wymagać, aby uczący się w niej uczniowie posiadali ubezpieczenie NNW. Nie ma jednak prawa oczekiwać, że rodzice ubezpieczą dziecko, w firmie, którą wybrała szkoła.

Na jaką sumę ubezpieczyć?

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu NNW dzieci?Im wyższą sumę ubezpieczenia zdecydujemy się wybrać, tym to będzie bardziej korzystne. Od wysokości sumy ubezpieczenia zależy bowiem, jak wysokie odszkodowanie otrzymamy, kiedy dziecku stanie się coś złego.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz