Co warto wiedzieć o pożyczce leasingowej?

Jak dobrze byłoby, gdyby istniała możliwość sfinansowania zakupu samochodu firmowego łącząca w sobie największe zalety leasingu operacyjnego oraz kredytu samochodowego! Okazuje się, że nie jest to wcale niemożliwe. Rozwiązaniem takim jest pożyczka leasingowa nie bez przyczyny ciesząca się coraz większą popularnością także wśród przedsiębiorców z Polski.

Kiedy można skorzystać z pożyczki leasingowej?

Co do zasady, pożyczki leasingowe mogą być sposobem na finansowanie zakupów wszystkich środków trwałych. Nie można za ich pośrednictwem finansować bieżących wydatków i inwestycji. Wśród polskich firm szczególnie dużą popularnością cieszy się leasingowa pożyczka samochodowa, ten sam sposób finansowania może być jednak wykorzystywany również do tego, aby wejść w posiadanie maszyn i urządzeń niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej, sprzętu IT, medycznego i rolniczego, a nawet – nieruchomości.

Każda firma oferująca pożyczkę leasingową ma szereg własnych ustaleń na podstawie których przesądza, kiedy warto zaangażować się w finansowanie danego zakupu, a kiedy nie. Co do zasady jednak o wsparcie tego rodzaju łatwiej jest wówczas, gdy mamy do czynienia ze środkami trwałymi oferowanymi przez renomowanych producentów, a także z tymi, których wartość jest wyższa niż 10 tysięcy PLN.

Komu taka pożyczka opłaca się najbardziej?

Jeśli interesuje nas leasingowa pożyczka na samochód, powinniśmy zdać sobie sprawę przede wszystkim z tego, że podatek VAT jest w niej wliczony w ratę miesięczną i naliczany tylko od wartości przedmiotu zobowiązania. To zresztą jedna z najbardziej istotnych różnic, z jakimi mamy do czynienia porównując to rozwiązanie z leasingiem operacyjnym, gdzie VAT jest płacony z góry. Ta specyfika sprawia, że pożyczka leasingowa może być szczególnie atrakcyjna dla pewnych grup podmiotów. W tym kontekście zwraca się uwagę przede wszystkim na przedstawicieli zawodów zwolnionych z podatku VAT oraz osoby wykonujące tak zwane wolne zawody. Pożyczka z pewnością spodoba się jednak również firmom ubiegającym się o dotacje z UE.

Dowiedz się więcej pod adresem https://www.scmultirent.pl/pozyczka/pozyczka-leasingowa

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz