Co warto wiedzieć o czesaniu włosów

Większość kobiet o lśniącej burzy loków może tylko pomarzyć. Bujne czupryny ma niewiele kobiet. Zniszczone i osłabione, a nawet nadmiernie wypadające włosy to nie tylko skutek mało urozmaiconej diety. Częstą przyczyną złej kondycji włosów są błędy popełniane w ich pielęgnacji. Włosy nie lubią inwazyjnych zabiegów (częstej koloryzacji, a szczególnie rozjaśniania) i suszenia strumieniem gorącego powietrza. Źle znoszą także czesania kiepską szczotką lub grzebieniem. Wiele kobiet, które używają do czesania włosów szczotki zapomina na zakupach, że powinna ona być dobrana do rodzaju włosów.

Z jakich materiałów produkowane są szczotki do włosów?

Kupienie idealne szczotki do włosów może być trudne; podjęcia decyzji nie ułatwia duży wybór szczotek. Do produkcji szczotek i grzebieni używane są bardzo różne materiały. Dużą popularnością cieszą się plastikowe grzebienie do rozczesywania włosów. Plastik, który wykorzystuje się do produkcji tych grzebieni jest bardzo różny. Uznani producenci wybierają plastik wysokiej jakości. Szczotki wykonane z gorszego plastiku są mało elastyczne. W tracie rozczesywania włosów nie da się uniknąć szarpania pasm. Efektem jest więc uszkodzenie ich struktury, a nawet wyrywanie włosów. Na zainteresowanie zasługują szczotki, których igiełki są drewniane. Są to szczotki, które mogą wybrać wszystkie kobiety bez względu na to, jaki mają typ włosów. Drewniane szczotki warto polecić tym wszystkim, których włosy mają skłonność do elektryzowania się i puszenia. Godne polecenia są również szczotki z naturalnym włosiem. Są to jedyne szczotki, którymi można rozczesywać nawet mokre włosy bez obawy ich uszkodzenia. Są idealne dla dzieci, także dla noworodków i niemowląt.

Co warto wiedzieć o czesaniu włosów

Szczotkowanie włosów: ważny zabieg pielęgnacyjny

Większość kobiet ma proste włosy. Po umyciu takich włosów należy poczekać aż wyschną i dopiero wtedy je rozczesać. Posiadaczki włosów kręconych mogą je rozczesywać gdy są jeszcze mokre. Włosy koniecznie należy wyszczotkować wieczorem, aby usunąć z nich kurz i inne zanieczyszczenia oraz resztki kosmetyków do ich stylizacji.

Więcej na

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz