Co robić po wyrwaniu zęba?

Co robić po wyrwaniu zęba?Nie podlega najmniej dyskusji fakt, że zdecydowana większość z nas chciałby uniknąć usuwania zębów. Niestety, ale prędzej czy później każdego z nas czeka ten przykry zabieg. Okazuje się, że nawet w młodym wieku możemy stanąć przed tym faktem na przykład wyrywając źle wyżynające się lub słabe ósemki. Zanim to jednak dojdzie do skutku to stomatolog Cię dobrze do zabiegu przygotuje. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że podczas zabiegu wiele zależy od niego, ale po wyrwaniu zęba to Ty musisz pamiętać, aby odpowiednio zadbać o powstałą ranę. Odpowiednie działania sprawią, że szybko i dobrze będzie mogła się ona goić.

Tamowanie krwawienia

Co zatem zrobić już po zabiegu? Okazuje się, że tuż po zabiegu usuwania zęba będziesz mieć zesztywniałą twarz – to na skutek znieczulenia miejscowego. Do momentu, gdy nie odzyskasz czucia, nie jedz, ani nie pij nic ciepłego – pamiętaj również o tym, aby nie spożywać produktów mlecznych. Ponadto po usunięciu zęba dziąsło będzie mocno krwawiło – co prawda taka sytuacja ma miejsce czasami, ale warto jest się do niej w odpowiedni sposób przygotować. Zatem konieczne staje się położenie na dziąsło gazy i lekko dociśnij zębami, aby zatamować krwawienie. W razie potrzeby konieczna staje się jej zmiana.

Kontakt ze stomatologiem

Przez kolejne 24/72 godziny należy unikaj alkoholu, kawy, czarnej herbaty i coca coli. Nie pal, ponieważ może to spowodować jakieś komplikacje. Bardzo ważne jest również to, abyś unikał sauny i solarium. Nie mów zbyt dużo, tylko tyle ile musisz. Zadbaj o to, aby stale nie wypluwać śliny. Staraj się ją połykać, nawet tą z krwią, aby przypadkiem nie rozerwać wytwarzających się strupków na ranie, które świadczą przecież o jej gojeniu się. Jeśli mimo to wciąż mocno krwawisz, skontaktuj się ze stomatologiem. Bardzo ważne jest również to, aby pamiętać, by nie leżeć non stop na płasko. Podłóż pod głowę poduszkę. Jeśli masz przepisane jakieś leki nie zaprzestawaj ich przyjmowania.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz