Co robić po ekonomii albo zarządzaniu?

Co robić po ekonomii albo zarządzaniu?Jakie studia skończyć? Co po nich robić? Iść na etat czy założyć coś swojego? To trudne pytania i jeszcze trudniejsze decyzje. Kiedy jak zadawałam sobie pierwsze z nich, najbardziej obleganymi kierunkami studiów były informatyka i ekonomia/marketing i zarządzanie.

Wybrałam drugą opcję bo wydawała się bardziej zgodna z moimi zainteresowaniami no i o wiele bardziej uniwersalna. No ale powiedzenie „jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego” niesie z sobą jakąś prawdę. Więc po studiach ekonomicznych staje się przed kolejnym trudnym wyborem: specjalizacją. W praktyce trzeba się na coś zdecydować: zarządzanie firmą, księgowość, bankowość czy może sprzedaż.

Firmy outsourcingowe

Dużym rynkiem pracy charakteryzują się przedsiębiorstwa które prowadzą outsourcing kadr i/lub księgowości. I zdaje się, że jest ich na rynku coraz więcej. Tak więc popyt na pracowników mogących w nich pracować zdawałoby się, że tez jest spory. Jeśli się komuś postronnemu wydaje, że wiąże się to z godziwym wynagrodzeniem to się myli. Pracownicy takich firm pracują od rana do nocy za najniższą krajową, a za premię mają stres i zmęczenie monotonną żmudną pracą.

Dochody i mozliwości

Sprawozdawczość finansowa niesie za sobą dużo większe dochody i możliwości. Przede wszystkim jest też ciekawsza. Natomiast bardzo często wiąże się z dalekimi i częstymi wyjazdami do klientów. No cóż, coś kosztem czegoś. Osoby rzutkie i ambitne mogą spróbować swoich sił w sprzedaży. Zapewnione są premie od obrotu ale odporność na stres i umiejętność pracy pod presją jest tu niesamowicie ważna. Ja się do tego nie nadaję. I gdzie ciągle szukać nowych klientów? W bankowości karierę rozpoczyna się również od bezpośredniej sprzedaży usług bankowych, zwłaszcza kont. Wydaje się, że rynek ten jest już bardzo nasycony więc tylko osoby naprawdę zdeterminowane mogą odnieść tu sukces. Tak więc co robić po ekonomii? Nie mam pojęcia

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz