Co decyduje o kosztach leasingu?

Cały czas jeszcze zdarza się, że koszty leasingu zaskakują klientów. Poważne firmy leasingowe takie jak Santander Consumer Multirent starają się jednak, by od samego początku nie było żadnych wątpliwości odnośnie tego, ile auto w leasing będzie kosztowało klienta. Santander Consumer Multirent przygotował w tym celu wyjątkowo wygodny kalkulator, który umieścił na swojej stronie internetowej. Skorzystanie z niego jest w pełni bezpłatne, nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami, ale za to może być wstępem do konkretnych rozmów z przedstawicielem handlowym leasingodawcy.

Wartość przedmiotu leasingu

Najważniejsza jest oczywiście tutaj wartość przedmiotu leasingu, ale nie jest to takie proste. Leasingobiorca będzie musiał zdecydować o kilku kwestiach. Przede wszystkim, ważna jest początkowa wpłata. Im większa część wartości leasingowanego auta zostanie wpłacona na początku, tym mniejszy będzie koszt leasingu ponad, co oczywiste, proporcjonalne zmniejszenie się raty leasingowej. Co więcej, ustalić trzeba też wartość przedmiotu na zakończenie okresu leasingowania. Jeśli założymy, że spłacimy go niemal w całości przez okres leasingowania, auto w leasingu stanie się nasze na koniec umowy nawet i za symboliczną złotówkę. Możemy też pójść w przeciwnym kierunku i ustalić wartość przedmiotu na koniec umowy na wysokim poziomie, co zmniejszy ratę leasingu, ale utrudni wykup przedmiotu. Możesz łatwo to obliczyć korzystając z e-platformy na stronie Santandera.

Czas trwania umowy

Ogromne znaczenie ma także oczywiście czas trwania leasingu. Pojedyncza rata będzie znacznie wyższa, jeśli okres leasingu wyniesie dwadzieścia cztery miesiące, niż jeśli rozłożymy okres leasingowania nawet na sześćdziesiąt rat. Należy pamiętać jedynie, że Santander Consumer Multirent nie daje nam pełnej dowolności w kwestii ilości rat. Jest wiele opcji do wyboru, ale nie można ustalić okresu leasingu na chociażby dwadzieścia dziewięć miesięcy. Jest to związane z koniecznością odpowiedniego rozłożenia kosztów i przeliczenia ich w sposób zgodny zarówno z prawem, jak i z dobrymi praktykami biznesowymi.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz