Bukiet kwiatów dla żony

Kwiaty to ponadczasowy prezent na każdą okazję, sposób wyrażenia uczuć czy szacunku i wdzięczności. Lista okazji jest niemal bez końca. Tradycyjnie kupujemy bukiety na imieniny, urodziny czy rocznice. Wręczenie czy dostawa kwiatów może też uczcić sukces, możemy również w ten sposób podziękować za pomoc lub poprosić o wybaczenie. Jeśli chodzi o wręczanie kwiatów, istnieje kilka niepisanych zasad.

Jeżeli bukiet wykonany jest z kilku kwiatów, ich ilość powinna być nieparzysta. Parzysta liczba kwiatów ciętych, kupowana jest bardziej na uroczystości żałobne. Należy również unikać zakupu kwiatów doniczkowych, związanych z tymi właśnie uroczystościami, jeśli ich nie dotyczą. Istnieje również niepisana symbolika kwiatów i ich kolorów.

Kolor biały utożsamiany jest z niewinnością, kolor czerwony z gorącymi uczuciami natomiast kolor żółty z zazdrością. Ważną, choć nie pisaną zasadą jest fakt, iż kwiaty doniczkowe przynosi się jedynie komuś, kogo naprawdę dobrze się zna. Kwiat doniczkowy wypada więc wręczyć jako prezent dla znajomych, którzy właśnie urządzają mieszkanie, dla osób, które z upodobaniem pielęgnują rośliny bądź takich które nie lubią kwiatów ciętych. Istnieje również niepisana zasada kto i komu wręcza się kwiaty. Przykładowo, nie wręcza się z nielicznymi wyjątkami kwiatów mężczyznom.

Jeśli chodzi o ich wręczanie, to robi to w imieniu pary kobieta. Pewnymi niepisanymi zasadami obwarowana jest również wysyłka kwiatów. Wypada zrobić to z okazji jubileuszu, imienin czy zaproszenia na przyjęcie. Do bukietu dołącza się wtedy z reguły liścik odpowiedniej treści. Współczesna kwiaciarnia, oprócz sprzedaży stacjonarnej, jak np. kwiaciarnia internetowa Warszawa, posiada w swojej ofercie również opcje e kwiaty.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz