Assistance – z czym to się je?

Czasami w natłoku różnych ubezpieczeń możemy się po prostu mocno zdziwić, bo nie będziemy w stanie odróżnić jednej wersji od drugiej i zrozumieć, czym te wersje się od siebie różnią. Dlatego też znacznie lepiej będzie, jeżeli jeszcze przez zawarciem konkretnego ubezpieczenia, zastanowimy się, czym się ono charakteryzuje i dokładnie je poznamy.

Ubezpieczenie assistance jest jednym z tych, o których ludzie widzą tak naprawdę najmniej i które sprawia najwięcej problemów. W tym przypadku niestety musimy się z tematem zapoznać bardzo dokładnie, bo jest to jedno z najbardziej zróżnicowanych ubezpieczeń.

 Co daje nam Assistance?

Assistance samo w sobie chroni samochód w drodze. Jeżeli jeździmy koło komina, to siłą rzeczy raczej w razie awarii jesteśmy sobie w stanie sami poradzić. Jeżeli natomiast jedziemy w trasę gdzieś dalej, to nie ma się co dziwić, że będzie się wiązało to z tym, że nie tak łatwo znajdziemy tam pomoc. Dlatego też ubezpieczenie autocasco gwarantuje nam, że w razie potrzeby przyjedzie do nas pomoc drogowa, która udzieli nam wszelkiej, niezbędnej pomocy w tracie. Wiąże się to z takimi sytuacjami, jak awaria samochodu na drodze, brak paliwa, pęknięta opona albo różne inne rzeczy. Z tym, że w każdym przypadku dane ubezpieczenie assistance zakłada tak naprawdę coś innego.

Sprawdzanie wariantów ubezpieczeń

Dlatego też dany wariant ubezpieczenia należy sprawdzić. Może się bowiem okazać, że w bliskiej odległości od naszego miejsca zamieszkania, na przykład 50 lub 100 km, nie będzie to wcale działać. Może być też tak, że ubezpieczyciel wyszczególni tylko kilka rodzajów sytuacji, kiedy mamy możliwość wezwania bezpłatnej pomocy drogowej, a w innych przypadkach trzeba będzie za nią dopłacić lub całkowicie zapłacić. Tak natomiast nie powinno być i dlatego też należy bezwzględnie stosować się do tego, żeby sprawdzać umowy przed podpisaniem i dopytywać o wszelkie niejasności. Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby podpisać coś, czego zasad tak do końca nie znamy. To mogłoby nas naprowadzić na pewnego rodzaju straty i nikt tego nie chce.

 

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz